سفارش تبلیغ
صبا ویژن

وبلاگ قبلی من
همراهان من
وبلاگ دوستان ویژه سرباز

چند وقتیست که مجددا پخش سریال مختار نامه همزمان با آغاز ماه محرم آغاز شده است . هر از گاهی که برخی از قسمت های آنرا می بینم تصمیم به نوشتن نکات پر رمز و راز آن میگیریم ، ولی تا به حال قسمت نشده است که پیرامون این موضوع مطلبی بنویسم -به دلایل مختلف- .
اما امروز با دیدن این سریال به فکر  نوشتن موضوعی افتادم .

در قسمت اخیر این سریال کار به اینجا می رسد که لشگر یزید به مکه حمله کرده و پس از شکست در نبرد تن به تن ، تصمیم به شبیخون و استفاده از منجنیق و گوی های آتشین میگیرد . در این ماجرا نیروهای مقیم شهر مکه غافلگیر شده و خانه خدا هم دچار حریق گسترده می شود .

اما نکته اینجاست که پی از آتش سوزی خانه خدا عده زیادی از افراد حاظر در مکه و اطراف خانه خدا نشسته و بر سر زدند که چی؟"چرا خدا برای خانه خود کاری نمیکند!!چرا آتش را خاموش نمیکند !"

از این قبیل افراد در جامعه ما هم هستند . و معتقدند که ما نیازی نیست کاری کنیم و خدا هر کاری که بخواهد خودش انجام میدهد . نیازی نیست ما برای ظهور حضرت حجت کاری کنیم . یا نیازی نیست امر به معروف و نهی از منکر کنیم !

واقعا ما باید چه کار کنیم ؟آیا باید دست بر روی دست بگذاریم و فقط نظاره گر باشیم . آیا باید منتظر باشیم تا خداوند خودش آتش -ها- را خاموش کند ؟؟

قطعا پاسخ منفیست! ما  به جمله ای اعتقاد داریم و آن این است که : " از تو حرکت  و از من برکت" معنی این جمله این است که ما نباید بنشینیم و از خداوند انتظار معجزه داشته باشیم . همان طور که در داستان مختار هم وجود دارد که پس از تلاش گسترده مردم برای خاموش کردن آتش و عدم موفقیت آنها ، باران نازل شده و آتش را در چند لحظه خاموش کرد . بله آتش گلستان می شود ، به اذن خدا ، اما اگر حرکتی از سوی ما باشد . اگر حرکتی از سوی ما باشد مانند جنگ بدر در صدر اسلام - که در حالی که سپاه  اسلام از نظر تعداد کمتر از دشمن بودند ولی استقامت کردند - و در نهایت سپاهی از فرشتگان به کمک آنها آمدند .

در مسائل امروزی هم همین طور است . باید تلاش کرد . برای رسیدن به همه چیز .
قیام امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف بود . چیزی که واقعا این روزها داره تو جامعه ما از بین میره !


[ شنبه 91/8/27 ][ 8:43 عصر ][ سربازی در مسیر][صلوات][ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره سربازی در مسیر

من همون سرباز هیچم ولایت هستم . یه چهار سالی قبل از این وبلاگ داشتم تو همین پارسی بلاگ . بعد اومدم تو این وبلاگ . اینم آدرس وبلاگ قبلیم :www.iranianeaziz.parsiblog.com یه وبلاگ هم تو مسیر بلاگ داشتم :www.sarbaz.masirblog.net
موضوعات نوشته های سرباز
امکانات وب
روزشمار فاطمیه

بازدید امروز: 40
بازدید دیروز: 84
کل بازدیدها: 234059

لینک باکس